Czy 2 lutego pojawił się w oknach Jej blask?!

Większość z Nas pamięta z dzieciństwa, stawianie gromnicy (bo chroni od „gromów”) w oknie domów i gospodarstw w czasie burzy z piorunami. Światło gromnicy chroniło przed wszelkim złem!

2 lutego - Święto Matki Bożej Gromnicznej (Ofiarowania Pańskiego - na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w Świątyni Jerozolimskiej), z tym dniem kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia (liturgiczny okres Bożego Narodzenia skończył się Świętem Chrztu Pańskiego).

❗Proszę, przeczytaj uważnie. W kwestii uzasadnienia wyroku TK w sprawie aborcji eugenicznej.❗Lekarz - zawód i powołanie!

❤Esencją zawodu-powołania lekarza jest ochrona życia na każdym jego etapie!

Najpierw była „Przysięga Hipokratesa”, potem „Deklaracja Genewska” z wieloma zmianami, obecnie „Przyrzeczenie Lekarskie” i oczywiście "Kodeks Etyki Lekarskiej".

Narodowy Program Sczepień. Jest dobrze!

‼️Już 114 tys. wyszczepionych osób w Polsce (do wczorajszego dnia). Jesteśmy w czołówce pośród państw UE w dynamice wyszczepienia.

‼️Fundusz Kompensacyjny - ustawowe kryteria odszkodowania w przypadkach ew. NOP (Niepożądanych Odczynach Poszczepiennych).

‼️Koszt szczepionek - 2,4 mld zł. To nie jest prezent od KE (jak myśleli niektórzy posłowie).

‼️Rodzice hospitalizowanych wcześniaków włączeni do grupy uprawnionych do szczepienia w pierwszej kolejności.

❌Wielki wstyd celebrytów - zaszczepieni poza kolejnością, zgodnie z wyznawaną przez siebie zasadą „równych i równiejszych”.

Pokonamy koronawirusa tylko Razem!

Pokonamy koronawirusa tylko Razem! Bądźmy odpowiedzialni i solidarni. To od nas wszystkich zależy nasze zdrowie i życie, naszej Rodziny, Bliskich i wszystkich Polaków.
❤W Święto Bożego Narodzenia: Rodzina, która mieszka ze sobą oraz maksymalnie 5 innych osób! (Można to porównać do zasad bezpieczeństwa dot. sklepów - obsługa nie wlicza się do limitu klientów robiących zakupy).

Strony