Pielgrzymka Diecezjalna do Skrzatusza 2020!

Skrzatusz 2020
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei) z tytułem i godnością Bazyliki Mniejszej! Łaskami słynąca Pieta Skrzatuska z Koronami Papieskimi! Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu z Monstrancją nawiązującej do wizerunku Najświętszej Maryi Panny - jako jednej z „Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”! (dzisiaj pobłogosławiona).
Skrzatusz - tajemnicze i cudowne miejsce! (koniecznie - przeczytaj)!
 
 
  •  15 września 2013 r., w Skrzatuszu, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o. Antonello Cadeddu, charyzmatyczny włoski rekolekcjonista, dość nieoczekiwanie ogłasza proroctwo dla diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: „Maryja prosi, by tu, w Skrzatuszu, na tym wzgórzu powstało źródło. Z niego popłynie siedem strumieni, które łączyć się będą ze sobą.”.
    I któregoś dnia nad Skrzatuszem przechodzi potężna burza, istne „oberwanie chmury” i po rozjaśnieniu Nieba na wzgórzu powstaje …. źródło wody, z którego poczęła spływać woda siedmioma strużkami łącząc się w dole (vide – zdjęcie).
  • Także, 26 lutego 2014 r. (na stadionie w Pile) ugandyjski kapłan, o. John Bashobora, ni stąd ni zowąd, wygłasza krótkie proroctwo odnośnie Sanktuarium Maryjnego w Skrzatuszu: „To miejsce stanie się bardzo ważnym miejscem pielgrzymkowym dla całego świata”.
Krótko przypomnijmy: Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu zbudowano w latach 1687 - 1694 jako wotum za odsiecz wiedeńską. Sanktuarium znane jest z licznych uzdrowień, znajduje się w nim łaskami słynąca Pieta Skrzatuska z pierwszej połowy XV w. z wierzbowego drewna (wizerunek Matki Bożej Bolesnej trzymającej na kolanach zdjęte z krzyża ciało Jezusa), która trafiła do Skrzatusza w 1575 r. W ogóle, rzeźba Piety Skrzatuskiej na przestrzeni kilku stuleci przechodzi wiele dramatycznych okresów (próby spalenia, uporczywego zatopienia, itp.) i wychodzi z nich cudownie ocalona.
  •  W 1988 r., prymas Polski ks. kard. Józef Glemp Pietę Skrzatuską ukoronował koronami papieskimi!
  •  Dalej, 15 września 2019 r., w homilii przewodniczący uroczystej Mszy św., prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, ogłasza decyzję Watykanu, Papieża Franciszka o nadaniu tytułu i godności bazyliki mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
  •  Z kolei, dziś 20 września 2020 r. poświęcono Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Monstrancję nawiązującą do wizerunku Najświętszej Maryi Panny - jako jednej z „Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”!
❤️ Zatem, Skrzatusz - cudowne i ulubione miejsce do modlitwy i rozważania. Miejsce – tajemniczej łączności Ziemi z Niebem! Przez doczesność do wieczności!