Rezolucji PE w sprawie Polski nie będzie

Na lutowej sesji Parlamentu Europejskiego nie będzie głosowania w sprawie rezolucji dotyczącej Polski - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Według naszych informacji szefowie grup politycznych zdecydowali o usunięciu tego puntu z lutowego programu sesji. Do sprawy ponownie wrócą w przyszłym tygodniu.

Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że decyzja przewodniczących była jednomyślna. Ustalono, że Parlament powinien poczekać na wyniki rozmów polskiego rządu z Komisją Europejską i na ocenę Komisji Weneckiej przy Radzie Europy w sprawie zmian w Trybunale Konstytucyjnym, a ta opinia spodziewana jest w marcu.

Szef liberałów Guy Verhofstadt jednak już zapowiedział, że będzie prowadzić konsultacje z pozostałymi grupami, by mimo wszystko Europarlament przyjął krótką rezolucję informującą, że odbyła się debata dotycząca Polski i że europosłowie zajmą się sytuacją w Polsce w przyszłości - gdy Komisja Wenecka opublikuje swoją ocenę, a Komisja Europejska podsumuje w połowie marca wyniki konsultacji z polskim rządem.

źródło: http://biznes.pl/kraj/rezolucji-pe-w-sprawie-polski-nie-bedzie/pdvjrz