Tajemnicze i cudowne miejsce - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu!

15 września 2013 r., w Skrzatuszu, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o. Antonello Cadeddu, charyzmatyczny włoski rekolekcjonista, dość nieoczekiwanie ogłasza proroctwo dla diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:„Maryja prosi, by tu, w Skrzatuszu, na tym wzgórzu powstało źródło. Z niego popłynie siedem strumieni, które łączyć się będą ze sobą.”.
I któregoś dnia nad Skrzatuszem przechodzi potężna burza, istne „oberwanie chmury” i po rozjaśnieniu Nieba na wzgórzu powstaje …. źródło wody, z którego poczęła spływać woda siedmioma strużkami łącząc się w dole (vide – zdjęcie).
Także, 26 lutego 2014 r. (na stadionie w Pile) ugandyjski kapłan, o. John Bashobora, ni stąd ni zowąd, wygłasza krótkie proroctwo odnośnie sanktuarium maryjnego w Skrzatuszu: „To miejsce stanie się bardzo ważnym miejscem pielgrzymkowym dla całego świata”.

Krótko przypomnijmy: Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu zbudowano w latach 1687 - 1694 jako wotum za odsiecz wiedeńską. Sanktuarium znane jest z licznych uzdrowień, znajduje się w nim łaskami słynąca Pieta Skrzatuska z pierwszej połowy XV w. z wierzbowego drewna (wizerunek Matki Bożej Bolesnej trzymającej na kolanach zdjęte z krzyża ciało Jezusa), która trafiła do Skrzatusza w 1575 r. W ogóle, rzeźba Piety Skrzatuskiej na przestrzeni kilku stuleci przechodzi wiele dramatycznych okresów (próby spalenia, uporczywego zatopienia, itp.) i wychodzi z nich cudownie ocalona.
W 1988 r., prymas Polski ks. kard. Józef Glemp Pietę Skrzatuską ukoronował koronami papieskimi!

I oto, kilka dni temu, 15 września 2019 r., w homilii przewodniczący uroczystej Mszy św., prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, ogłasza decyzję Watykanu, Papieża Franciszka o nadaniu tytułu i godności bazyliki mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Zatem, Cudowny okres Sanktuarium Matki Bolesnej, Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei w Skrzatuszu trwa ! To już nie tylko duchowe połączenie ze Stolica Apostolską …