Szpital Powiatowy w Krośnie Odrzańskim „umarł w ciszy”!

Odważna i budująca decyzja Starosty Powiatu Krośnieńskiego i Burmistrza Gubina! - przejęto Szpital od nierzetelnie zarządzającej prywatnej Spółki

Proszę sobie wyobrazić, że od ponad 3 miesięcy (!) Szpital Powiatowy w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie) jest zamknięty!!! Pacjentów ewakuowano, biały personel w poszukiwaniu pracy lub w ...oczekiwaniu! Budynki ...niszczeją! Na drzwiach kłódki i taśmy! Powiat liczący 56 tys. mieszkańców bez Szpitala!
Tak się kończą niebezpieczne i nieodpowiedzialne związki samorządowców z biznesem ustawionym na zysk w ochronie zdrowia!

W sobotę, tj. 04 lutego uczestniczyłem w Starostwie Powiatu Krośnieńskiego w spotkaniu z udziałem: Starosty Powiatu Krośnieńskiego Mirosława Glaza i wicestraosty Tomasza Kaczmarka, Burmistrza Gubina Bartłomieja Bartczaka, Dyrektora LOW NFZ Piotra Brombera, wicewojewody Lubuskiego Roberta Palucha, Dyrektora Biura Poselskiego Jacka Kurzępy, prezesa Spółki Zachodnie Centrum Medyczne Wojciecha Włodarskiego (spółki samorządowej z udziałem 75% kapitału Starostwa Powiatowego i 25% udziału Urzędu Miasta Gubina, która będzie prowadzić Szpital Krośnieński), przedstawicieli Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Gubina oraz przedstawicieli pielęgniarek i położnych.
Temat bardzo ważny: wznowienie działalności Szpitala Krośnieńskiego przejętego ponownie przez Samorządy: Starostwa Powiatu Krośnieńskiego i Urzędu Miasta Gubin.
Konkluzja: Jest szczera wola wszystkich i jest determinacja! Będzie wymierna i zdecydowana pomoc instytucji Państwa. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego to nasz konstytucyjny obwiązek!