Prezydent Lech Kaczyński został patronem terminala LNG w Świnoujściu

Przepiękna, podniosła, wzruszająca dzisiejsza uroczystość nadania imienia Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego dla terminala LNG w Świnoujściu!

Pan Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński:

„Jednym z nich była decyzja o budowie gazoportu w Świnoujściu; decyzja z punktu widzenia gospodarczego i politycznego, bezpieczeństwa naszego kraju o zupełnie zasadniczym znaczeniu; decyzja, która miała zmienić i zmienia dzisiaj sytuację Polski, jeśli chodzi o bardzo ważny aspekt jej międzynarodowej pozycji, właśnie tej dotyczącej bezpieczeństwa”

Pan Prezydent RP Andrzej Duda:

„Jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jestem tu po to, aby przede wszystkim podziękować wizjonerowi; temu, kto natchnął polskich polityków nastawionych patriotycznie i rozumiejących potrzeby naszego kraju, aby to strategiczne przedsięwzięcie zrealizować. Jestem tu po to, by podziękować prezydentowi, profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu”

Pani Prezes Rady Ministrów Beta Szydło:

”Polska jest państwem bezpiecznym, Polska jest państwem, które zaczyna się bardzo szybko rozwijać, przede wszystkim jest państwem w którym najważniejszym priorytetem rządu, priorytetem Prawa i Sprawiedliwości, jest przesłanie, o którym mówił śp. pan profesor prezydent Lecz Kaczyński, który mówiąc o bezpieczeństwie energetycznym, mówiąc o suwerenności Polski - mówił, myślał i troszczył się o bezpieczeństwo nas wszystkich” (wpolityce.pl z dn. 18.06.2016r.)