Nie tylko samą polityką człowiek żyje!

Biblijna Wieża Babel a Wielki Zderzacz Hadronów!? Czyżby, współczesne „podglądanie” Boga? 
Innymi słowy, obchodzimy uroczystą pamiątkę Bożego Narodzenia a Nowy Rok 2019 jest Roku Pańskiego (Anno Domini), tj. era „od narodzenia Chrystusa”! Jednocześnie współcześni naukowcy, od ok. 20 lat, budując największą maszynę świata Wielki Zderzacz Hadronów próbują udowodnić, że świat powstał, bez udziału Boga!

Na pozór dość osobliwe i dziwne skojarzenie! Czyżby?! Zatem, nawiązuję do dwóch największych budowli w dziejach ludzkości. Do biblijnej Wieży Babel, olbrzymiej budowli, opisanej w Księdze Rodzaju w Babilonii (na terenie obecnego Iraku) i Wielkiego Zderzacza Hadronów LHC (Large Hadron Collider), tj. największej i najdroższej maszyny świata w podziemnym tunelu na granicy Francji i Szwajcarii.

Jedna i druga budowla (maszyna) - największe w dziejach świata. Pierwsza, była wyzwaniem dla Boga, wyrazem wyniosłości i niepojętej pychy człowieka, znakiem buntu przeciwko Bogu. Skończyło się … ruiną. W drugiej, LHC - w podziemnym tunelu o głębokości od 50 do 175 m, w kształcie torusa (coś w rodzaju - napompowanej dętki rowerowej) o długości ok. 27 km, poszukiwano tzw. „boską cząstką”, czyli „bozon Higgsa” nadającego masę innym cząstkom, w tym kwarkom! I wykazano ją! Ale to współczesnemu człowiekowi za mało, by … udowdnić „naukowo” pochodzenie (stworzenie) świata!

Zatem, po kilkunastoletnich pracach (w grudnia 1994 r. - rozpoczęcie projektu LHC), obecnie zarządzono 2-letnią przerwę dla wręcz kosmicznej modernizacji tego największego na świecie akceleratora cząstek (hadronów). Dziś, maszyna może wytwarzać 1,2 miliona bozonów Higgsa, a po modernizacji - zwiększy się aż do 15 milionów! Czyżby, tym razem, współczesny rodzaj „podglądania” Boga?

BTW.W chwili wolnego czasu, geneza moich pozapolitycznych zainteresowań na polu fizyki i medycyny w mojej pracy do specjalizacji z endokrynologii o szyszynce („regulatorze zegara biologicznego człowieka”) i jej głównym hormonie – melatoninie („hormonie ciemności”), a w osobnym dossier o ew. zjawisku telepatii w powiązaniu z niektórymi aspektami teorii względności A. Einsteina (m.in.: „tunele czasoprzestrzenne”, hipotetyczne tachiony (cząstki szybsze od fotonów) w związku z rolą szyszynki w translacji energii światła (padającej na siatkówkę) na energię chemiczną (neuroprzekaźniki).