Nadzieje totalnej opozycji i jej reprezentacji europosłów w PE w kwestii izolacji Polski w UE - legły w gruzach!

Za rządów Prawa i Sprawiedlwiości Polska uzyskała swą podmiotowość w UE, jest silna i prowadzi twardą i skuteczną politykę w obronie solidarności europejskiej i wzmocenieniu budowy Europy Ojczyzn!

W sporze w kwestii budowy Nord Stream 2 Polskę zdecydowanie poparły: Dania i kraje nadbałtyckie (Litwa i Łotwa), a przewodnoczący KE J.C. Juncker zapowiedział nowe przepisy.
To nie wszystko, senat Stanów Zjednoczonych przyjął nowe sankcje wobec Rosji zaostrzając restrykcje wobec firm z sektora energetycznego. Natomiast Niemcy są obecnie w niemałej konfuzji z uwagi na skandal z turbinami Siemensa dla elektrowni, które znalazły się (pomimo embarga) na Krymie, który jest okupowany przez Rosję.

To jeszcze nie wszystko! Mądra i dalekowzroczna polityka rządu Prawa i Sprawiedlwiości konkretnie wzmacnia politykę zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego poprzez jej dywersyfikację: w czerwcu 2017 - pierwszy ładunek gazu LNG z USA do terminalu LNG w Świnoujściu oraz w tym samym miesiącu, podpisanie z premierem Danii memorandum na budowę Baltic Pipe (jako elementu projektu Bramy Północnej, czyli połączenia złóż gazu znajdujących się na szelfie norweskim).

Ba, w tej sytuacji nawet przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zawiesił głos i przyznał rację ...Polsce! Łaskawca.

ODSŁUCHAJ AUDIO