A jednak! Wystarczy nie kraść i uczciwie wydawać publiczne pieniądze!

Ostatnie, tylko niektóre fakty:

1/ Rekordowa wartość giełdowa spółek skarbu państwa - wzrost (od X.2015r.) aż o 36 mld zł!

2/ Bank Pekao SA wraca (wreszcie!) do polskiej bankowości (PZU i PFR - wydało 10,6 mld zł) i powraca historyczna wizualizacja „żubrzyka”!

3/ Na terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujście - historyczne wydarzenie. Gazowiec z amerykańskim LNG szybciej przypłynął niż z Kataru. Po raz pierwszy amerykański gaz zaczął być konkurencyjny w tej części Europy, a Polska będzie posiadać gaz z trzech niezależnych źródeł!

Równolegle - KE potwierdza wysoki potencjał rozwoju polskiej gospodarki i oznajmia, że finanse publiczne w Polsce są w bardzo dobrej kondycji. I podwyższa prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski. Bezrobocie na rekordowo niskim poziomie 7,7%. Coraz więcej pieniędzy wpływa do budżetu państwa. Deficyt jest mniejszy niż zakładano w ustawie budżetowej!

I wreszcie, przełomowy dodatni wynik salda migracji zagranicznych definitywnych (czyli na pobyt stały). W 2016 r. 1,5 tys. Polaków więcej wróciło do Ojczyzny niż z niej wyemigrowało.

BTW. W tym radosnym nastroju, warto odnotować historyczny sukces narodowej dyscypliny sportowej - piłki nożnej. Polska reprezentacja znalazła się na historycznym 11 (jedenastym) miejscu w rankingu FIFA! Tak wysoko nie byliśmy jeszcze nigdy! Wielkie brawa i gratulacje!