Eurodeputowany Czesław Hoc w Radio Koszalin

Poruszane kwestie i najważniejsze tezy wywiadu...

1/ Seria dramatycznych wydarzeń w Szpitalu w Białogardzie - powiadomienie PIP, NIK i Centrali NFZ w sprawie kompleksowej kontroli funkcjonowania spółki dzierżawiającej szpitale, w tym w Białogardzie. To pacjent i misja szpitala jest najważniejsza, a nie zysk i procedura!

2/ Polska Żegluga Bałtycka - obecnie potentat na rynku żeglugi promowej, a jeszcze kilka tygodni przed wyborami chciano sprzedać ją za przysłowiową czapkę gruszek;

3/ Bazpłatne leki dla seniorów - gdy inni tylko mówili o polityce prorodzinnej i senioralnej, rząd PiS wprowadził konkretne działania (Program 500 +), a obecnie bezpłatne leki! Piękna sprawa, zapozanałem się dokładnie z całą listą leków i wiedząc, że co 2 m-ce będzie aktualizowana i poszerzana, to już na obecnym etapie wybór leków na tej liściej est b. dobry (cała gama leków p/nadciśnieniowych, leki p/cholesterolowe, przy chorobie niedokrwiennej serca, osteoporozy, jaskry, czy przy chorobie Alzheimera, Parkinsona, leki p/depresyjne, choroby płuc, no i bezwzględny hit - preparaty dosutne p/skrzepliwe, w sytuacji której NIE będzie potrzeby pobierania z żyły krwi na badanie INR oraz nowoczesny lek p/płytkowy czy analogi insulin długodziałających).

4/ Kwestia handlu w niedzielę, gdzie podkreśliłem iż:
- obecnie jest b. wiele krajów, w których nie handluje się w niedzielę; 
- wywalczylismy wolne soboty, gdy tymczasem wielu musi pracować w niedzielę; w projekcie ustawy są niedziele, w których bedzie można pracować; 
- wzmocnienie i rozwój małych rodzinnych sklepików (które będą mogły pracować); w końcu:
- aspekt rodzinny i świętowania w dni święte.

5/ Sprawy w Polsce widziane z Bruksel i- zgodnie z naczelną zasadą polityczną: "myśl globalnie, działaj loklanie" - obecnie w Polsce czeka nas istotna kwestia natychmaistowej i gruntownej naprawy szeroko rozumianego wymiaru sprawiedlwiości!

6/ Kandydat na stanowisko Wojewody Zachodniopomorskiego - Krzysztof Kozłowski, dr nuk prawnych, osoba wysoce kreatywna, aplikacja sędziowska, wpisany na listę adwokatów, wykładowca UJ w Krakowiue, włada biegle angielskim, francuskim i niemieckim.

Cały wywiad (audio) dostępny TUTAJ