Czesław Hoc: Biedroń to Palikot bis, a o wspólną listę KE apelują ludzie, którzy powracają do pewnych komunistycznych zależności

Główne hasła wywiadu dla PR Koszalin: 1/"Jeden Pan Biedroń wiosny nie czyni". Partia "Wiosna" - jako "Palikot Bis"; 2/"Koalicja Europejska" - Kompanija osób zgranych i skompromitowanych. Można rzec, Koalicja im. gen. Jaruzelskiego i Kiszczaka; 3/Polska od zarania dziejów była w Europie (966 r. Chrzest Polski).To Polska kilkakrotnie ratowała "skórę" Europie (Odsiecz Wiedeńska, Bitwa Warszawska). 4/Jesteśmy wartością w Europie. Ale nie będziemy uprawiać polityki tzw. bluszczowej, tj. podwieszania się pod nakazy Niemiec czy Francji;5/Wystawa w PE w Strasburgu "Polska Solidarna w Europie. Polscy Strażacy w Szwecji".

Rozwinięcie tez wywiadu: 1/Sondaż IBRiS dla Onetu w wyborach do PE: Prawo i Sprawiedliwość -36,2%Trzecie miejsce - nowa partia Roberta Biedronia - 6,4%. Zaskoczenie? - No cóż, jest demokracja, wolność wyborów i konkretna rzeczywistość polityczna. Partia Biedronia skupia raczej elektorat antyklerykalny, skrajnie lewicowy i antyrodzinny (nie respektujący art.18 Konstytucji RP, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a rodzina, rodzicielstwo i macierzyństwo są pod szczególną ochroną RP). 2/Czy to czas na "Wiosnę" Biedronia? - Jeden Pan Biedroń wiosny nie czyni. Moja chata z kraja. Ale należy być tego świadom, że taki elektorat jest w naszym państwie (jak zresztą w każdym) i w demokracji jest to dozwolone. Moim zdaniem, jest to partia "Palikot Bis", czy też "Nowoczesna Bis", stworzona przez grupę ludzi na potrzeby w walce przeciw Prawu i Sprawiedliwości.3/Koalicja Europejska - Kompanija ludzi zgranych i skompromitowanych. Koalicja im. gem. Kiszczaka i Jaruzelskiego. Powrót do komunistycznych zależności. Prawo i Sprawiedliwość jednak przez 3 lata przemówiła czynami, m.in. dała nadzieję Polakom na lepsze życie (aż 86 % Polaków twierdzi w sondażu,że obecnie lepiej się żyje w Polsce), realizujemy Program 500+,obniżyliśmy wiek emerytalny, przeciwstawiliśmy się polityce uchodźczej, nie są odbierane dzieci z powodu biedy, itp.4/ Koalicja twierdzi, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii. - Polska była od zarania w Europie. Już w 966 roku (Chrzest Polski) niejako wprowadziliśmy Księstwo do ówczesnej "Unii Europejskiej". To Polacy kilkakrotnie ratowali "skórę " Europie: w 1683 r. pokonując Imperium Osmańskie, czy też w 1920r. "Cud na Wisłą" , w Bitwie Warszawskiej - powstrzymując nawałnicę bolszewicką. To Polska jest wartością w Europie i coraz więcej państw skupia się wokół Niej. Mamy swą podmiotowość, dumę i honor oraz tożsamość narodową - i te wartości wzmacniamy.Prawo i Sprawiedliwość jest wysoce partią proeuropejską. Obecnie nie uprawiamy polityki bluszczowej, podwieszania się pod nakazy Niemiec, czy Francji. 5/12 lutego w PE - wystawa "Polska Solidarna w Europie. Polscy Strażacy w Szwecji". Wkrótce więcej informacji.

CAŁOŚĆ WYWIADU (KLIKNIJ)