Brawa i Dziękujemy! Andrzej Duda - Prezydent RP!

Zdecydowana deklaracja sprzeciwu wobec prywatyzacji publicznych szpitali!

Wyobraźmy sobie dzisiejszą sytuację, w czasie wojny z koronawirusem, gdyby ZYSK był misją sprywatyzowanych szpitali, a BIZNES na ZDROWIU - hasłem wiodącym w działalności leczniczej (już - nie służby zdrowia)!
Zatem, przypomnijmy jeszcze raz: - złowieszczo brzmiące słowa z taśm o „kręceniu lodów” na służbie zdrowia i o „głównej macher”. Wspomnijmy sesję w listopadzie 2008 r. Sejmiku Zachodniopomorskim i zdecydowanej mowie ówczesnej min. zdrowia E. Kopacz -„Moi poprzednicy tylko mówili o spółkach, a my to zrobimy”, nawołując do obowiązkowej komercjalizacji wszystkich placówek zdrowia podległych Marszałkowi. Podkreślmy zachętę i utworzenie „furtki” dla prywatyzacji szpitali w ustawie o działalności leczniczej z kwietnia 2011 r. Odnotujmy wypowiedź prominentnej pani polityk z PO o „nieopłacalności” operacji stawu biodrowego u seniorów i wizyt u lekarza „dla rozrywki”. Odnotujmy deklarację likwidowania laboratoriów przy powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych (za czasów ministrowania B. Arłukowicza). Wreszcie, zapamiętajmy słowa min. Arłukowicza z taśm prawdy: „chłopie, ku**a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek". I „szacunku” dla lekarzy (z tych samych taśm) Marszałka woj. Zachodniopomorskiego: „Jak to ci lekarze, wyleniałe ryje”.

Tak więc - "To, co mamy w Polsce i na świecie dobitnie pokazuje, jak publiczna służba zdrowia jest ważna i że trzeba czynić wszystko, aby trwała i aby miała się jak najlepiej"!