ACTA 2 - przegłosowane!

ACTA 2 - przegłosowane! Nadchodzi "Wielki Brat Internetu"!?
Radość PO i twórców! „Zgrzytanie zębów” użytkowników Internetu!
Kto wygra?! W mojej opinii - ani twórcy, ani internauci! Wygra - biznes (!), czytaj - wielkie koncerny medialne (Niemcy).

Krótki komentarz: Twórców i autorów należy szanować i doceniać. To prawda! Jednocześnie - podobną wartością są odbiorcy, w tym przypadku - użytkownicy Internetu!
Zatem, jeśli się pojawi cenzura w Internecie i system ocenny (uznaniowy) - to paradoksalnie mogą głownie odczuć właśnie... twórcy?! Będą na „topie” w mediach i portalach ci, którzy zostaną pozytywnie „ocenieni” przez Wielkiego Brata Internetu! Warto słuchać głos Ludu („Vox populi, vox Dei”).

I jeszcze o „wiarygodności” Platformy Obywatelskiej. Makiawelizm to za mało powiedziane. Oto:
‼️1/ Jeszcze wczoraj PO była przeciwna ACTA 2. Dziś jest radosna z powodu „za”! (zresztą, przedtem, podobnie była przeciw, a głosowała „za”).
‼️2/ To PO pognębiła twórców finansowo - zlikwidowała im rozliczanie 50% koszty uzyskania przychodu w 2011 r. (PiS przywrócił je w 2017 r.).
‼️3/ To PO sprzedała (w sposób skandaliczny za 8,1 mln zł, obecnie rząd PiS chce odkupić, firma zagraniczna proponuje sprzedaż za ponad 80 mln zł) w 2015 r. „skarb narodowy” - najstarszą firmę fonograficzną Polskie Nagrania (z nagraniami takich twórców jak m.in. Czesław Niemen, Marek Grechuta, Irena Santor, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, nagrania konkursów pianistycznych im. Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego, Polski Jazz, nagrania Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i in.).