15 sierpnia - Dzień Dumy i Patriotyzmu! Glorii Oręża Polskiego!

15 sierpnia - Dzień Dumy i Patriotyzmu! Glorii Oręża Polskiego! Dzień Świąteczny i Rodzinny! Chwały Niebieskiej i Poświęconych Kwiatów oraz Ziół!:

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta mocą Bożą do wiecznej chwały niebieskiej (dogmat Świętej Wiary katolickiej, antycypacja naszego zmartwychwstania).
Inaczej też Święto Matki Boskiej Zielnej (Apostołowie po otwarciu grobu, zamiast ciała Maryi znaleźli piękne, pachnące lilie i inne kwiaty oraz zioła (wierzymy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób).A Maryję określono jako "Najpiękniejszy Kwiat Ludzkości"!
Zaś, do najpiękniejszych obrazów o tej tematyce zalicza się „Assunta” (Wniebowzięta) Tycjana w kościele Santa Maria Gloriosa (Matki Bożej Chwalebnej) w Wenecji.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (in. Święto Wojska Polskiego). Dzień 15 sierpnia to rocznica „Cudu nad Wisłą”- „Bitwy Warszawskiej” - „Osiemnastej decydującej bitwy w dziejach świata”, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad sowieckimi hordami w 1920 r. i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Zwycięstwo przypisujemy też szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej.