„Polska solidarna w Europie! Polscy Strażacy w Szwecji”. 12 lutego 2019 r. PE - Strasburg!

Bohaterscy strażacy będą gośćmi honorowymi na wystawie PE w Strasburgu! (oddelegowani strażacy z woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego).
Nasi dzielni rycerze św. Floriana, tym razem, spisali się na medal w Szwecji. Zatem, nie tylko wśród Polaków strażacy cieszą się największym zaufaniem i mirem. Szwedzi też pokochali polskich strażaków!
We wtorek, 12 lutego 2019 r. w Strasburgu, będę miał zaszczyt otworzyć wraz z Przewodniczącym Delegacji Prawa i Sprawiedliwości w PE prof. Ryszardem Legutko uroczystą wystawę dedykowanej bohaterskim strażakom biorących udział w ubiegłorocznej akcji gaszenia pożarów w Szwecji.
Wystawa została zorganizowana z inspiracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, ministra Joachima Brudzińskiego i sekretarza stanu w Ministerstwie Pawła Szefernakera.
Będą również obecni: minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz komisaryczny zarządca Polskiej Żeglugi Morskiej - Paweł Brzezicki, organizatorzy transportu morskiego jednostek straży pożarnej do Szwecji oraz dyrektor Gabinetu Kom. Głównego PSP, bryg. mgr inż. Tomasz Kołodziejczyk.